وبلاگ

چه نوع مانتو و لباسی برای اندام شما مناسب است؟

بهترین مانتو برای اندام شما کدام است

سلام به همراهان تنپوش سولینا ، در این مقاله سعی دارم خیلی صریح برای شما توضیح دهم که نوع مانتو مناسب اندام شما چیست؟ چه آیتم هایی در مانتو برای رفع عیوب اندام شما لازم و ضروری هستند، اگر اندام گلابی شکل سیب شکل و … دارید چه نوع لباسی برای شما مناسب است و بهتر است موقع انتخاب و قبل از خرید نوع اندام خود را بشناسید و بدانید که چه نوع پوششی برای اندام شما بهترین است.

خب، بی وقفه می ریم سراغ اصل ماجرا ، ببینیم تقسیم بندی شکل اندام ها به چه صورت است:

اندام بلند و متناسب

این افراد در انتخاب رنگ و فرم لباس آزادند ولی فقط باید این نکته را رعایت کنند که در صورت استفاده از خطوط عمودی، به بلندنمایی آنها تاکید می شود.

اندام بلند و باریک

برای انتخاب نوع مانتو مناسب اندام بلند و باریک گزینه های انتخابی زیادی دارید که شامل شنل، کت کوتاه، دراپه های ملایم، استفاده از تفاوت رنگ در بالاتنه و پایین تنه، جیب های روکار و منحنی می شود.

اندام بلند و چاق

برای این مدل اندام استفاده از پارچه های تیره و ریزش دار، کاربرد خطوط ساده در لباس و چین های کمتر در لباس مناسب است.

اندام کوتاه و متناسب

به این موضوع دقت کنید که اگر تمایل دارید بلندتر به نظر برسید بهتر است مانتو و طرح پارچه ای را برای لباس و پوشش خود انتخاب کنید که از خطوط عمودی در آن استفاده شده باشد، چون خطوط عمودی بر بلندنمایی اندام اضافه می کند.

اندام کوتاه و درشت

استفاده از خطوط افقی در لباس، پارچه های نقش دار که بزرگ نمایی ایجاد کنند، تضادهای رنگی در لباس و پارچه های پرزدار و بافت دار توصیه نمی شود. کاربرد پارچه های ریزش دار و لخت و استفاده از خطوط عمودی مناسب است.

اندام با بالاتنه بلند

کاربرد برش زیر سینه، خطوط افقی در بالاتنه، کفش با پاشنه بلند، بستن کمربند در بالاتر از خط کمر، استفاده از بلوز روی دامن یا شلوار و عدم کاربرد شلوار با فاق کوتاه برای شما بسیار مطلوب است.

اندام با بالاتنه کوتاه

سعی کنید از نوع مانتویی مناسب اندام خود استفاده کنید، مانتوهایی که در ناحیه بالاتنه برش های عمودی دارند. همین طور دامن های حاشیه دار، کمربند باریک و عدم استفاده از کفش با پاشنه بلند برای شما بهترین گزینه روی میز است.

اندام با سینه های کوچک

استفاده از چین، دراپه، یقه های بزرگ، تور و تزئینات در اطراف خط سینه توصیه می شود.

اندام با سینه های بزرگ

دقت کنید که کاربرد رنگ های براق و کنتراست بالای رنگی و یقه های خیلی باز برای چنین اندام های مناسب نیست و توصیه نمی شود.

اندام با سینه های پایین تر از حد معمول

کاربرد خطوط عمودی یا مایل به عمود در اطراف خط سینه توصیه نمی شود.

اندام با سینه های بالاتر از حد معمول

کاربرد لباس هایی که چشم ها را از اطراف سینه دور می کند.

اندام با کمر باریک و باسن بزرگ

 

اول اینکه شما سعی کنید کمربند استفاده نکنید مگر اینکه کمربند باریک باشد، مانتوهایی که کمر تنگی دارند برای شما مناسب نیستند، مانتوهای فری سایز که استایل راحتی دارند و معمولا گشاد هستند و در قسمت دامن گشادی دارند برای شما مناسب هستند.

اندام با کمر پهن و باسن کوچک

کاربرد دامن های خمره ای و پارچه آهاردار برای مانتو و لباس با برجسته نمایی مناسب در اطراف خط باسن به نحوی که باسن حجیم به نظر برسد و پهنای کمر کمتر به نظر آید.

اندام با شانه افتاده

اگر در مانتوی شما از اپل استفاده شده برای شما قطعا مناسب خواهد بود و همین طور یقه های افقی و آستین هایی که در بالای سرشانه چین های کمی دارند نیز برای اندام شما مناسب است.

اندام با پشت خمیده

برای کسانی که این اندام را در دارند آیتم استفاده شده در بعضی از مانتوها که در قدیم کاربرد داشت و امروزه نیز در نمونه کارهای مانتوهای جدید تولد دوباره آن را می بینیم، آیتم اپل هست که موجب کاهش نمایش خمیدگی در کمر شما می شود.

اندام با شکم بزرگ و برجسته

عزیزان مانتوهایی با دامن راسته و بالاتنه با بلندای پایین تر از خط کمر برای شما بسیار مناسب است، ولی متاسفانه استفاده از کمربند و شال کمر مناسب اندام شما نیست پس هنگام انتخاب به این نکته دقت کنید.

اندام با باسن برجسته

خب برای افرادی مثل شما که باسن برجسته ای دارید دامن پلیسه و چین دار مناسب نیستند ، پس موقع خرید این نکته را دقت کنید که قسمت پایین مانتو نباید چین دار باشد ، و در مورد رنگ سعی کنید رنگ های تیره تر و پارچه هایی که ریزش دا هستند را انتخاب کنید این مدل پارچه و رنگ برای اندام شما مناسب تر است.

اندام با گردن کوتاه

استفاده از یقه های خوابیده و بدون پایه مثل یقه های هفت و U شکل توصیه می شود.

اندام با گردن بلند

اگر گردن بلند و کشیده ای دارید این موضوع را بدانید که روی یقه تمرکز کنید، یقه های فرنچی، اسکی، پوست، برگرد دار و دستمال گردن آیتم هایی هستند که برای پوشش مانتوی شما بسیار مناسب هستند.

اندام با سر کوچک

توصیه ما برای شما این است که سعی کنید هنگام خرید دقت کنید که آن مانتو و لباس حجم اندام شما را کمتر به نمایش نگذارد.

اندام با سر بزرگ

استفاده از انواع چین ها در مانتو و لباس شما و همین طور استفاده از اپل ، دراپه در اطراف شانه ها ، موجب ایجاد تعادل در اندام شما خواهد شد، پس سعی کنید موقع انتخاب این موارد را در نظر بگیرید.

اندام با شانه پهن

برخلاف افرادی که دستان بلند دارند و مانتوهای آستین کیمونو برای آن ها مناسب است ، شما اصلا سمت انتخاب مانتوهایی با آستین کیمونو نروید ، سعی کنید در لباس و مانتوی انتخابی شما از خطوط افقی در بالای خط سینه استفاده نشده باشد و همینطور برای شما اپل هم توصیه نمی شود.

اندام با دست بلند

اگردستان کشیده و بلندی دارید بهتر است از مانتوهایی که آستین های کیمونو دارند و یا در قسمت آستین یا در امتداد بالاتنه چین های افقی دارند استفاده کنید، بسیار به تن شما می نشیند و برای شما انتخاب مناسبی هستند.

اندام با بازوی بزرگ

اگر اندامتان متناسب است ولی بازوهای حجیمی دارید سعی کنید از از انواع آستین های دوتکه (کتی) استفاده کنید و ضمنا این را هم در نظر بگیرید که کاربرد خطوط عمودی در آستین مناسب است. بهتر است شما عزیزان از لباس بدون آستین مانند انواع مانتوهای بدون آستین که به سارافون و وست معروفند یا مانتوهایی که آستین کوتاه تا اطراف خط بازو دارند، استفاده نکنید.

خب ، دوستان عزیز من سعی کردم از منبع موثق اطلاعات بالا را مطالعه کنم و برای شما گردآوری و به زبان ساده توضیح دهم، امیدوارم مطالب بالا برای شما کاربردی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید